پارس کام - توسعه ارتباطات و نرم افزار پارس

تولید نرم افزارهای سفارش مشتری از سال ۱۳۷۹

داستان پارس کام

داستان پارس کام یک داستان پر از فراز و نشیب است که برای کسب تجربه راه های متفاوتی را پیموده است.

افرادی که امروز در پارس کام مشغول به کارند به این باور رسیده اند که کسب تجربه هم بخشی از داستان زندگی است و برای رسیدن به موفقیت باید همواره در تلاش باشند تا به نتیجه دلخواه برسند.

پارس کام ، در ابتدا با ثبت نام myinternetcity.net در سال ۱۹۹۸ میلادی یا ۱۳۷۷ شمسی،بصورت یک گروه کوچک کار خود را با ارایه خدمات ثبت دامنه و سرویس میزبانی وب شروع کرد.در آن سالها بسیاری از افراد خبری ازاینترنت نداشتند و برای فروش یک سایت اینترنتی و اینکه اصلا چرا شرکت شما به یک سایت اینترنتی نیاز دارد باید ساعتها وقت میگذاشتیم تا مشتری قانع میشد که نیاز به یک سایت اینترنتی دارد.

در آن زمان افراد اندکی در زمینه ارایه سرویس های میزبانی وب فعال بودند،که ما کار خودمان را با دریافت یک نمایندگی از فردی بنام آقای اشکان محمدی شروع کردیم.

در سال ۱۳۷۹ کم کم با تلاش زیاد مشتریان خودمان را یافتیم.در آن سالها تصمیم ما ادامه فعالیت با دامنه parsinternic.com و سپس parslinux.com شد که در واقع آخرین سایت رسمی و مدون یعنی پارس لینوکس تا سال ۱۳۸۳ به کار خود ادامه داد.

حدود سال ۱۳۸۱ تصمیم به ادامه کار به صورت رسمی تر نمودیم و شرکت توسعه ارتباطات و نرم افزار پارس را در اداره ثبت شرکتهای تهران با شماره ثبت ۱۹۴۹۵۱ به ثبت رساندیم.

آن سالها تعداد فعالین در بخش میزبانی وب و ثبت دامنه به زور به ۱۰ شرکت میرسید.

در حدود سالهای ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۸ شرکت هم فعال بود و هم نبود.در واقع دخل و خرج شرکت به هم نمیخورد و متاسفانه بیشتر کارهای نان و آب دار به افراد خاص واگذار میشد.

درهمان سالها تصمیم گرفتیم که با End User ایرانی کار نکنیم و فقط بعنوان تامین کننده انتهایی خدمات فناوری اطلاعات مشغول به کار باشیم  که تا امروز هم ادامه داشته است.

در واقع مدل B2B و بعد تر B2G را برای خودمان برگزیدیم.

با مهاجرت  به خارج از کشور برگ جدیدی به لحاظ کار در حیطه فناوری اطلاعات باز شد و تا سال ۱۳۹۸ در خارج از کشور به انجام پروژه های مختلف فناوری اطلاعات پرداختیم.در سال ۱۳۹۸ با بازگشت به ایران مجدد تصمیم گرفتیم تا کار با کاربر ایرانی را شروع کنیم و در این دو سه سال پروژه های موفق و ناموفق زیادی را آزمودیم و نهایتا بعد از پشت سر گذاردن بحران کرونا در سال ۱۴۰۱ تصمیم به ثبت دامنه Parscomm.com گرفتیم.

مجموعه پارس کام به داستان خودش افتخار میکند چون:

ما تجربه های  های زیادی در مدت ۲۱ سال تلاش مستمر بدست آوردیم،و هر جا نتیجه مطلوب را نیافته ایم دست از تلاش و ممارست بر نداشته ایم و این رمز موفقیت پارس کام است.امروز پارس کام یکی از موفق ترین و بزرگترین مجموعه های ارایه دهنده خدمات به سایر شرکتها و سازمان های خصوصی ،نیمه دولتی و دولتی است.

پارس کام،با افتخار اولین شرکت فرامنطقه ای فعال در زمینه صادرات و تولید نرم افزار،فناوری اطلاعات و تامین قطعات تخصصی سخت افزار با دارا بودن ۵ دفتر در خارج از کشور هستیم و با وجود تحریم های گوناگون با تکیه بر دانش و تجربه های خودمان امید به آینده داریم.

در پارس کام هیچ ترسی از آینده نیست…